Program Hakkında - Merkezi Uydu Anten TV Sistemi Fiyat Çıkarma Web Sitesi

Merkezi Uydu Anten TV Sistemi Fiyat Çıkarma Programı

Apartmanınıza veya Toplu Yapılarınıza Fiyat Teklifi Çıkarmak İstemisiniz?

HITS
721
Merkezi Uydu Anten TV Sistemi Fiyat Teklifi Çıkarma Programı


Bu Stok Programı mı?
Hayır, Bu program bir stok programı değildir.

Bu Program Nedir?
Bu Program sadece Apartmanlar için merkezi uydu anten tv sistemi fiyat teklifi çıkarma veya üretme programıdır.

Bu Fiyat Teklifi Çıkarma Programının Amacı Nedir?
Bu program web tabanlı olarak kodlanmıştır, sebebi web üzerinde ziyaretçiler yani fiyat araştırması yapan Apartman yöneticileri gibi birey kişilerin dahi web üzerinden fiyat teklifi üretmelerini sağlayarak müşteri portföyünü artırmaktır.
Ayrıca, uydu anten işleri yapan bayi dükkânların merkezi uydu anten sistemi bilmeyen ya da fiyat teklifi hazırlayamayan elamanın dahi gelen müşteriye fiyat teklifi çıkarmasını sağlamak amaçlanmıştır.

Bu Fiyat Teklifi Çıkarma Programı Kimler Kullanabilir?

 1. Merkezi Uydu Anten TV Sistemi ürünleri üreten ve Bayi ağına sahip firmalar kendi web sitelerine kurup Bayilerini üye yaparak Bayileri kendi firma adları ile müşterilerine fiyat teklifi çıkarma imkânı sağlar. Bu sayede bayileri daha çok iş yapacağı için üretici firmada bayilerine daha çok ürün satmalarını sağlayacaktır.
 2. Toptancılar, Merkezi Uydu Anten TV Sistemi ürünleri satan ve bayi ağına sahip toptancılar Bayilerini üye yaparak Bayileri kendi firma adları ile çeşitli marka seçenekli müşterilerine fiyat teklifi çıkarma imkânı sağlar. Bu sayede toptancı daha çok ürün satmayı sağlayacaktır.
 3. Bayi, birey uydu anten işi yapan kişiler varsa web sitelerine kurup hem web üzerindeki misafir ziyaretçilerine fiyat teklifi çıkarmalarını sağlayıp iş alanını artırır ya da bilgisayarına kurup dükkânına gelen müşterilerine fiyat teklifi çıkarabilen veya çıkaramayan elemanlar dahi fiyat teklifi çıkarmalarını sağlar.


Bu Fiyat Teklifi Çıkarma Programı Nasıl Bir Avantaj Sağlar?
Bu fiyat teklifi çıkarma programı kolay, hızlı ve eksiksiz fiyat teklifi çıkarma yanında unutulmaktan dolayı fiyat teklifine eklenmeyen ya da yanlış hesaplanan herhangi bir yanlıştan dolayı müşteriye karşı güvensizliği önler.

Bu Program Apartmanda Gerek Duyulan CCTV ve Lokal Anten Sistemi Dâhil Edebilir mi?
Evet,

 1. CCTV Güvenlik kamera sistemi yönetim panelinden aktif edildiğinde fiyat teklifi çıkarma sırasında isteğe bağlı olarak uydu sistemine kamera ekleme imkânı sağlıyor.
 2. LOKAL ANTEN, lokal anten sistemi yönetim panelinden aktif edildiğinde fiyat teklifi çıkarma sırasında isteğe bağlı olarak uydu sistemine lokal anten ekleme imkânı sağlar. Bazı bölgelerde yerel TV kanalları uydudan yayını olmadığı için lokal antene ihtiyaç duyulur bu tip bölgeler için bu seçeneği sağlar.

Fiyat Teklifi Hangi Biçimde Üretiyor?
Fiyat teklifi PDF formatında üretmektedir.

Fiyat Teklifini Müşterilere Yazdırıp Vermek Zorunda mıyız?
Hayır, Fiyat teklifi misafir, bayi veya admin kim çıkarırsa çıkarsın yazdırma seçeneği olduğu gibi müşterinin E-Posta adresine gönderme imkânı da sağlıyor.

Fiyat Teklifi Hangi Para Birimi İle Çıkarılıyor?
Fiyat Teklifi şuanda USD, EURO ve TL para birimleri içinde seçme imkânı sağlar, istenildiğinde bunlarında dışında para birimleri ekleme imkânı sağlar.

Çıkarılan Fiyat Tekliflerin Para Birimi Değiştirebilir miyim?
Evet, çıkarılmış fiyat teklifleri kayıtlı fiyat tekliflerine giderek ilgili fiyat teklifini düzenle modunda para birimizi değiştirip Kur Güncelle seçeneği ile yeni para birimi ile fiyat teklifi güncellenmiş olur.

Çıkarılmış Fiyat Teklifinde Neleri Düzenleyebilirim?
Kayıtlı fiyat teklifleri alanında giderek ilgili fiyat teklifi düzenle moduna alarak Apartman E-Posta Adresi, Apartman Adı, Para Birimi, İskonto Oranı, F Konnektö adeti, Quick-Quick F Konnektör adeti, BNC Konnektör adeti, Power Jack adeti ve İşçilik değerlerini yeniden düzenleyebilirsiniz.

Fiyat Teklifi Çıkarma Programına Ürünleri hangi Para Birimi İle Kaydedilmelidir?
Ürünleri USD, EURO ve TL seçeneklerinden istediğiniz para birimi ile kaydedebilirsiniz. Ayrıca ürünleri karışık para birimi ile kaydedebilirsiniz. Fiyat Teklifi çıkarırken seçilen para birimi ile kaydedilmeyen ürünlerin para birimleri fiyat teklifinde seçilen para birimine dönüştürülür.

Ürün Resmi ve Ürün Hakkında Açıklama Ekleyebilir miyim?
Evet, Ürünleri eklerken ürün resmi ve ürün hakkında açıklama ekleyebilirsiniz. Fiyat teklifi çıkarırken her ürünün başında "İncele" linki tıklandığında küçük pencere açılır ve burada ürün resmi ve açıklama görünür.

Kaydedilmiş Ürünlerde Bazıları Stokta Olmadığında Ürün kaydını Silmek mi Gerekiyor?
Hayır, ilgili ürünü düzenle moduna alıp stok yok diye işaretlediğinizde yeni çıkarılacak fiyat tekliflerinde bu ürün dikkate alınmazAncak, daha önce çıkarılmış fiyat teklifleri güncelleme yapıldığında stok durumuna bakmadan ürünü fiyat teklifinde yer alacaktır

Döviz Kurları Nasıl Güncelleniyor?
Döviz kurları iki seçenek ile güncellemek mümkündür. Birinci seçenek TCMB dan otomatik olarak günceller. İkinci seçenek ise TCMB otomatik güncellemeyi devre dışı bırakıp elle güncellemeyi seçebilirsiniz.

Müşteriye Verilen Fiyat Tekliflerin Kurlarını Güncelleme İmkânı Var mı?
Evet, Müşterilerinize verdiğiniz fiyat teklifleri USD, EURO ve TL cinsinde fiyat teklifleri ürünlerde değişen fiyatların olması durumunda veya kurların değişmesi durumunda ilgili fiyat teklifin numarası ile kayıtlı fiyat teklifinden bulunarak Kurları Güncelle seçeneği ile güncelleme yapmak mümkündür.

Fiyat Teklifleri Saklanıyor mu?
Evet, Fiyat teklifi ilk çıkarıldığında oluşan PDF dosyası şifrelenmiş olarak sunucuda yedeklenir (sunucudan illegal alınması şifreli olduğundan hiçbir sorun teşkil etmez) istenildiğinde yönetim panelinden görüntülenebilir, müşteriye gönderilebilir, bilgisayara indirilebilir.

Fiyat Teklifine İskonto Uygulanabilir mi?
Evet, Admin ve Kayıtlı Bayi üyeleri fiyat teklifi çıkarma sırasında fiyat teklifine uygulanacak iskonto oranı belirleme imkânlarına sahip olduğu gibi fiyat teklifi çıkarıldıktan sonra yönetim panelinden de kayıtlı fiyat teklifleri içinde ilgili fiyat teklifi Düzenle seçeneği ile iskonto oranını değiştirebilirler.
Ayrıca, eğer izin veriliyorsa misafir ziyaretçilerin fiyat tekliflerine iskonto uygulamak mümkündür. Bunun için iki seçenek vardır biri yönetim panelinden genel iskonto alanında belirlenebilir, ikinci seçenek her ürünü ayrı ayrı iskonto belirleyebilirsiniz.

Fiyat Teklifindeki Ürünleri Sipariş Ediliyor mu?
Evet, Admin yönetim panelinden tüm fiyat tekliflerindeki ürün veya ürünlerin siparişini verebilir.Kayıtlı Bayi ise sadece kendine ait fiyat teklifindeki ürünleri ister hepsini ister belirli seçeceği ürünlerin siparişini verir ve yöneticiyi otomatik olarak haberdar edilir yönetici siparişi inceler ister hepsini ister seçeneği ürünleri onaylar sistem otomatik olarak satış departmanına e-mail ve sipariş listesini gönderir. Satış departmanında ürünleri müşteriye gönderir. (Not: yönetici onaylıyorsa bayiden ürün üsteti alınmıştır veya vadeli verdiğini gösterir)

Yönetim Paneline Kimler Giriş Yapabilir?

 1. Admin grubundaki üyeler yönetime girebilir ve hiçbir kısıtlama olmadan tüm seçenekleri ekler, görür, düzenleyebilir ve silebilir.
 2. Kayıtlı Bayi grubundaki üyelerde yönetime paneline giriş yapabilir ancak sadece kendi çıkardığı fiyat tekliflerini görür, düzenleyebilir ve silebilir, ayrıca kendi firma bilgilerini görebilir düzenleyebilir.

Fiyat Teklifi Çıkarıldığında Nasıl Haberdar Olabilirim?
Yönetim panelinde haberdar olmak istediğiniz E-Posta adresinizi girdiğinizde fiyat teklifi çıkarıldığında otomatik olarak fiyat teklifin PDF dosyası ekli olarak size gönderilir.

PROGRAMIN YETENEKLERİ NELERDİR?

 1. Fiyat Teklifi Programı isteğinize göre misafir ziyaretçilerin fiyat teklifi çıkarmalarına açabilirsiniz veya kapatabilirsiniz
 2. Misafirlere fiyat teklifi çıkarmalarını kapattığınızda misafir ziyaretçilerinize iki seçenek mesaj gösterebilirsiniz
 3. Birinci mesaj misafir ziyaretçilere fiyat teklifi çıkarmalarına izin veremiyoruz veya yönetimden gireceğiniz mesajı gösterebilirsiniz
 4. İkinci seçenek ise e-posta mesajı gönderecekleri bir form gösterebilirsiniz, ziyaretçiler fiyat teklifi isteklerini form ile gereken bilgileri size gönderir sizde fiyat teklifini çıkarıp müşteriye gönderebilirsiniz
 5. Fiyat teklifi çıkarma programında bakım veya ayarlama yaparken programı kapatabilirsiniz sadece Admin grubu bu kapatmadan etkilenmez
 6. Fiyat teklifi çıkarırken apartman bilgilerinden hangileri zorunlu olup olmayacağını her birini belirleyebilirsiniz
 7. Misafir Bayileri Firma bilgileri giriş alanında hangilerinin zorunlu olup olmayacağını her birini belirleyebilirsiniz
 8. Misafir Bayiler fiyat teklifi çıkarmalarına izin veriyorsanız basla.php sayfasında Misafir Bayi kullanıcı adı ve şifrelerini gösterebilirsiniz veya gizleyebilirsiniz.


PROGRAMIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

 1. Kayıtlı Fiyat Teklifleri burada çıkarılan tüm fiyat tekliflerin kayıtları mevcuttur, Admin Grubu tüm kayıtları görür, Kayıtlı Bayi Grubu ise sadece kendi fiyat tekliflerini görür. Bu fiyat tekliflerinde istenen silinebilir ve güncellenebilir.
 2. Kayıtlı PDF’leri Sil burada çıkarılan fiyat tekliflerin ve güncellenen fiyat tekliflerin şifrelenmiş olarak PDF dosyalar listelenir. Çok eski zamanı geçmiş artık gerek duyulmayan çok dosya var ve sunucuda yer işgal ediyorsa eskileri silerek sunucuda yer açma olanağı sağlar.
 3. Genel Ayarlar burada çeşitli birçok ayarlar mevcuttur. Fiyat teklifi çıkarma yayına başlamadan buradan kendinize göre ayarları tamamlamanız gerekir.
 4. Varsayılan Ayarlar burada fiyat teklifi çıkarma programında gerek duyulan birçok varsayılan değerler mevcuttur.
 5. Firma Bilgileri buradan varsayılan firma bilgileri girilir, buradaki firma bilgileri Misafir ziyaretçiler fiyat teklifi çıkardıklarında fiyat teklifi veren firma olarak kullanılacaktır.
 6. E-Posta Ayarları burada sistemin e-posta göndermek için kullanacağı SMTP e-posta bilgileri girileceği gibi haberdar olunacak e-posta adresi, e-posta konusu, e-posta başlığı ve müşteriye fiyat teklifi gönderildiğinde e-posta mesaj içeriği girileceği alandır.
 7. Üye Yönetimi buradan Admin olacak üyeler ve Kayıtlı Bayi üyeleri buradan kaydedilir ve düzenlenir.
 8. Bayilik Müracaatı bayiler bayilik müracaatlarını yapabilecekleri bir form mevcut. Giriş yapmadan misafir ziyaretçi olarak bayilik müracaatlarını yapabilecek ve yönetici Yönetim panelinden inceleyip Kayıtlı Bayi olarak onayla biliyor ve bayiye otomatik bilgilendirme mesajı gönderiyor.
 9. Misafir Bayi olarak fiyat teklifi çıkaranlar bayilik müracaatı yaptıklarında firma bilgileri otomatik olarak bayilik formuna dolduruluyor ve şifresini belirleyerek hızlıca bayilik müracaatını yapabiliyorlar
 10. Bilgilendirme Mesajı burada fiyat teklifi çıkarırken bazı bilgilendirme penceredeki metinleri giriş ve düzenleme alanıdır. Sözleşme Metni, DVR Nedir?, Abone Ne Demektir?, Misafir Bayi Ne Demektir? Anlatan metinlerin giriş alanıdır.
 11. Toplu E-Posta Gönder buradan kayıtlı tüm üyelere veya seçeceğiniz belirli üyelere toplu e-posta mesajı göndermek imkânı verir. Mesajın yanına dosya ekleyebilirsiniz. Örnek bayilerinize herhangi bir duyuru veya bilgilendirme veya fiyat listesi gönderme imkânı sağlar.
 12. Marka Yönetimi burada fiyat teklifinden kullanacağınız tüm markaların giriş alanıdır. Ürünleri eklerken eklediğiniz ürünün markası seçerek belirlemenizi sağlar. Amaç ürün eklerken marka adında farklı yazmaktan dolayı farklı marka olarak sistemin algılamasını önlemektir.
 13. Multiswitch Yönetimi burada her markanın multiswitchleri girileceği alandır.
 14. Multiswitch Amplifier burada her markanın multiswitch amplifierlerin girileceği alandır.
 15. Receiver Yönetimi burada her markanın receivelerin girileceği alandır.
 16. LNB Yönetimi burada her markanın LNB’lerin girileceği alandır.
 17. Çanak Yönetimi burada her markanın çanak antenlerin girileceği alandır.
 18. Anten Kablo Yönetimi burada her markanın anten kabloların girileceği alandır.
 19. F Konnektör Yönetimi burada her markanın sıkmalı veya vidalı f konnektörlerin girileceği alandır.
 20. Kamera Yönetimi burada CCTV güvenlik kameraların girileceği alandır.
 21. Modülatör Yönetimi burada güvenlik kamera veya DVR çıkış video sinyallerini RF sinyale dönüştürecek modülatörlerin girileceği alandır.
 22. DVR Yönetimi burada güvenlik kamera görüntülerinin kaydedeceği DVR’ların girileceği alandır.
 23. HDD Yönetimi burada DVR’ın kamera görüntülerini kaydetmek için kullanacağı HDD’lerin girileceği alandır.
 24. Kamera Kablo Yönetimi burada güvenlik kameralarda kullanılacak kamera kabloların girileceği alandır.
 25. Lokal Anten burada yerel yayınları izlemede kullanılacak VHF/UHF çatı antenlerin girileceği alandır.
 26. Lokal Anten Amplifier burada VHF/UHF anten için kullanılacak amplifierlerin girileceği alandır.
 27. Ayrıştırıcı Yönetimi burada fiyat teklifinde kamera veya yerel anten eklendiğinde uydu yayını ile yerel yayını ayırmak için kullanılacak SAT Priz ve DIPLEXER’lerin girileceği alandır.
 28. Veritabanı Yedekle buradan ara ara ne olur ne olmaz diye veya önemli ayarlar yapmadan önce geri döne bilmek için veritabanını yedekleme yapmanızı sağlayan alandır.
 29. Veritabanı Geri Yükle burada yedeklediğiniz veritabanını geri yüklemenize imkân sağlayan alandır.
 30. Görev Zamanlayıcı burada varsayılan olarak TCMB'den otomatik kurları güncellemesi için 2 zaman programlandı Pazartesi den Cuma yani 5 iş gününde sabah 10:00 ve 16:00 saatlerinde otomatik kurları güncelliyor.
 31. Görev Günlüğü burada kurların güncellenmesi sırasında güncelleme başarılı olup olmadığını görmenizi sağlayan günlük kayıtlardır.

 


Zaman içinde sizlerin önerileri durumlara göre özellikler eklenecektir
Göreceğiniz hataları ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz


Saygılarımla
Adem GENÇ